Güne AÖS İle Bir Adım Önde Başlayın!

Güne Başlarken Modülü

Bugün dördüncü modülümüz olan Güne Başlarken’den bahsedeceğiz. Bu modül Halk Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Birimi tarafından oluşturulan teknik stratejileri, sadece o güne özel olarak BIST100 endeks, USDTRY kuru, Altın Oz./Gr ve paylar ile ilgili bilgileri paylaşmaktadır. Bu modül sadece Yatırım Danışmanlığı müşterilerine özel olup, elektronik ortamdan, yani sanal şubeden Yerindelik Testi ve sözleşmesini tamamlayan müşterilerimizin kullanımına açıktır. AÖS, bu modül ile ön plana çıkan stratejileri güne başlamadan tarafınıza iletir. Böylece her gün bu stratejiler ile alım veya satım kararlarınızda yol göstermeye çalışır.

“Merhaba, Güne Başlarken Modülü’mde oluşturduğumuz teknik stratejileri takip ederek kendi kararlarınızı almanız mümkün olacaktır. Modül aynı zamanda tüm günlük yazıları sistemimde tutarak geçmişe yönelik stratejileri ve önerileri de takip etmenizi sağlamaktadır.

Modülümde ilk olarak sermaye piyasaları, finans, kişisel gelişim ve yatırım dünyası ile ilgili yol gösterici güzel sözleri her gün farklı temalar ile paylaşmaktayım.

İkinci olarak “Yeni Gelen Sinyaller” başlığında endeks, pay ve emtialar ile ilgili Mum Grafik sinyallerinin ürettiği alım ya da satım önerilerini, başarı oranı son 6 ayda %80 ve üzerinde olanları paylaşıyorum. Teknik sinyal üretilen fiyat bilgisi alım ya da satım yönüne göre referans fiyat olabilirken aynı zamanda bu fiyatın altında kapanış ihtimalinin düşük olduğunu belirtmektedir. Referans fiyat üzerinde yöne katılabileceğinizi ancak bu fiyatın her yöne göre kapanışlarda stop olmanız gerektiğini ifade eder. Bu sinyallerde ise hedef fiyat paylaşılmamaktadır.

Sonraki başlıklarda sırası ile BIST100 endeksi, USDTRY kuru ve Altın (Hem oz. hem gr. olarak) teknik seviyeleri yorumlanır. Piyasa görünümü boğa-ayı ya da nötr olarak paylaşılır. Bu görünümün boğa olması yükselen trendde olunduğu ve desteklerden alım yapılabileceği anlamına gelmektedir. Bu görünümün ayı olması ise düşen trendde olunduğu ve dirençlerden satım yapılabileceği anlamına gelmektedir. Nötr görünümler ise bekle ya da tut anlamına gelmektedir.

Yabancı kurum işlemleri, günlük olarak yabancı varsaydığımız kurumların alım ve satım işlemlerini analiz eden raporumuzu dayanak almaktadır. Hem alım, hem de satım yönünde takas işlemlerinin gerçekleşmesini beklemeden bu kurumların işlemlerinin sadece yabancılar tarafından gerçekleştirildiği varsayımı ile analizde bulunur.

Akıllı Grafikler, bir önceki yazımızda bahsettiğimiz aynı zamanda modülü de olan analizlerin sonuçlarını vermektedir ve günlük olarak hem alım hem de satım yönünde olunabilecek BIST30 paylarını kapsamaktadır.

Teknik olarak hareket beklenen hacimli hisseler ise birçok teknik göstergede ön plana çıkan payları, hacim artışı oranları ile inceleyerek, payların pozitif ya da negatif yönde değerlendirilmesini tavsiye etmektedir.

Formasyon, akılllı grafiklerde ya da hacimli paylarda verilen önerilerin teknik formasyonları var ise kırılımları ve hedef fiyatları ile bilgilendirme yapar.

VİOP kontrat değişimi, VİOP analizimizde yer alan verilerde önemli değişimler görünmesi halinde not olarak paylaşımda bulunur.

Özel rapor, Araştırma Birimi tarafından hazırlanmış raporların özetini barındırır.

Burada yer alan tüm stratejiler ve bilgilendirmelerin detaylı raporlarını internet sitemizde bulabilirsiniz.

Her sabah piyasalar açılmadan evvel Güne Başlarken Modülü’mü okumayı ihmal etmeyin.”

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş resmi Medium sayfasıdır.

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş resmi Medium sayfasıdır.