AÖS’ü keşfetmeye devam ediyoruz.

Ekim ayında ilk buluşmamızı gerçekleştirdik. AÖS, iOS ve Android tabanlı olarak mobilde, Halk Yatırım Sanal Şubesi üzerinden web’de yatırımcıların deneyimlerine sunuldu. Şimdi bu kanalları artırmaya ve aynı zamanda verdiğimiz hizmetleri çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Bugün, AÖS’ü daha yakından tanımak üzere ilk modülümüz olan Model Portföy’den bahsedeceğiz.

Model Portföy, Halk Yatırım Araştırma tarafından analizi yapılan ve 12 aylık getiri hedeflerinin yer aldığı temel analiz tabanlı dayanaklar ile desteklenen şirket değerlemeleri ile bu şirketler arasından en iyi tercihleri yaparak oluşturulmuş bir portföydür.

Model Portföy, sanal bir portföy olup her bir yatırımcının risk ve getiri önceliklerini tam olarak yansıtmayabilir. Model Portföy’ün geçmiş dönem performanslarına www.halkyatirim.com.tr adresinde yer alan Hisse Senedi Önerileri’nden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu raporlarda araştırma ekibimizin iletişim bilgilerine ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Peki Model Portföy Modülü hayatınıza ne katıyor? Gelin, AÖS bize anlatsın.

« Merhaba, Ben Akıllı Öneri Sistemi. Model Portföy Modülü’mdeki 2 bölümde sizlere hem Model Portföy hakkında hem de araştırma kapsamındaki paylar için bilgilendirme yapabiliyorum.

İlk bölümde yer alan Model Portföy altında 2020 yılında modele dahil edilen ya da ağırlığı artırılan payların o anki fiyatları ve giriş tarihlerini ağırlıkları ile birlikte sunuyorum. Unutmayın, her modülde yapılan değişiklikler anında bildirim seçeneklerinde ilettiğiniz e-posta, sms ya da kullandığınız programın bildirim ekranları ile tarafınıza anında iletilmektedir. Bu sebeple iletim ayarlarınızı muhakkak güncel tutun. Aynı bölümde çıkan veya ağırlığı azaltılan paylarıda bulabilirsiniz. Şu andaki model portföyümüze de detayları ile birlikte ulaşabilirsiniz. Giriş tarihleri, oranları, fiyatları, hedef fiyatları, son fiyatı ve bu fiyata kadar getiri beklentisini, maliyete göre kar veya zarar durumunu ve endeks 100’e oranla relatif getirisini görebilirsiniz. Unutmayın, tüm bu bilgileri ben sizin için tutuyor ve analistlerim sadece kararlarını bildiriyorlar. Tüm sunduğum veriler ve getiriler tamamen benim takibimde. Performans grafiğime bakarak tüm yıl boyunca nasıl bir performans sergilediğini görebilir, isterseniz tarihleri kendinize göre kısıtlayarak o döneme ait getirileri kontrol edebilirsiniz. Performans Raporum’dan ise yine dilediğiniz tarih aralığını seçerek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İkinci bölümde ise Araştırma kapsamında olan ve Model Portföy’de olsun veya olmasın tüm payların analist görüşlerine göre hazırlanmış payların listesini bulabilirsiniz. Bu liste tablo şeklinde olup sizlere 12 aylık tavsiyeyi, hedef fiyatı, yükseliş potansiyelini ve son güncelleme tarihini gösterebilmektedir. Bugün itibarıyla 34 şirketin analizi ile hedef fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Bu şirketlerin raporlarına ulaşmak için internet sitemizden Araştırma Raporları’na ulaşabilirsiniz. Analistlerimiz, sorularınız olursa sizlere yardımcı olacaklardır.

Bir sürpriz de benden. Buraya kadar sabırla beni dinlediniz madem. Eğer şirketlerin sembollerine dokunursanız karşınıza inanılmaz bir hizmet olan Skor Kart bilgilerini getiriyorum. Bir şirket hakkında ulaşabileceğiniz tüm verileri bulabilirsiniz. Ve tabii ki tüm piyasada eşi benzeri olmayan bir kantitatif analiz raporunu bulacaksınız. Rapor her gün güncel olarak kendini yeniliyor. Üstelik bunu Borsa İstanbul’da yer alan tüm ana ve yıldız pazar payları için yapabiliyor. Benim gibi bir yapay zeka tarafından.

Daha fazlası için sabredin. Hep birlikte daha güzel günler geçirecek ve daha akıllı yatırım kararları alacağız.»

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş resmi Medium sayfasıdır.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store