Halk Yatırım Altın Örümcek Finallerinde!

19. Altın Örümcek Ödülleri’nde 2 projemiz finalist olarak seçildi.
24 Mayıs — 14 Haziran tarihleri arasında sürecek olan halk oylamasında projelerimizi oylayarak destekleyebilir, favori web sitelerinizi belirleyebilirsiniz.

Finalist Projelerimiz:
Halkın Zaferi / Mikrosite Kategorisi
İlk Borsa / Mikrosite Kategorisi

Oylamaya Gidin

Projelere Göz Atın:
ilkborsa.com
Kazı çalışmalarında ana sponsorluğunu üstlendiğimiz, dünyanın bilinen ilk borsasına ev sahipliği yapan Aizanoi’dan günümüze bir borsa panoraması hazırladık. Borsa tarihinin önemli kilometre taşlarını ele aldığımız mikro sitede kullanıcılara her tarihi dönem için bambaşka bir atmosfer sunduk.

halkinzaferi.com
30 Ağustos Zafer Bayramına özel olarak halkinzaferi.com’u hazırladık. Zaferi tüm coşkusuyla yaşadığımız web sitesinde dünyanın dört bir yanından binlerce kullanıcı zaferin kahramanlarını andı.


Çevre için tüketim alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişikliklerin karşılığını tahmin edebiliyor musunuz?
5 Haziran Dünya Çevre Gününde gündelik hayatımızda değiştireceğimiz uygulayacağımız birkaç tasarrufun çevreye sağlayacağı büyük katkıları irdeledik. İlk bakışta basit görünen fakat yakından bakıldığında çok değerli olduğu anlaşılan yatırım tavsiyelerimizi verdik.


AÖS Hayat Anket Modülü

Bugün beşinci modülümüz olan Hayat Anket’ten bahsedeceğiz. Bu modül sadece AÖS müşterilerine özel olup, her ay sonunda bir sonraki ay için 4 soru ile kullanıcıların tahminlerini toplar. AÖS, bu modül ile piyasa için beklentilerin nasıl oluştuğunu gösterir. Ayrıca katılımcıların tüm ay boyunca verdiği cevaplara göre değerlendirmede bulunarak anlık fiyat hareketlerine duyarlılık ile sıralamada bulunur. Böylece her gün hem genel piyasa beklentilerine göre hem de anlık anket sorusu bazında sıralamalar ile en başarılı tahmin yapan yatırımcıları göstermiş olur.

“Merhaba, Hayat Anket Modülü’mde sizlerin katkıları ile piyasanın en önemli 4 sorusuna cevap almaya çalışıyorum. Bu 4 anket sorusuna verilen yanıtlar ile katılımcıların…


Bu yıl, Halk Yatırım ailesinin minik üyelerinin 23 Nisan coşkusuna biz de katıldık. Her gördüğümüzde “ah ben de o fotoğrafta olsaydım” dediğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarla çekindiği fotoğraflardan ilham aldık,

Halk Yatırım miniklerini Mustafa Kemal Atatürk ile aynı karede çizdik. Sürpriz posterleri evlerine ulaştırdık, duvarları süsledik. Pandemi koşullarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm coşkusuyla yaşadık!


Piyasalardaki birçok kurumla çalışan bir yatırımcı, yeni yıla girerken şöyle bir yorum paylaşmıştı; “Öncelikle yeni yılın sizlere sağlık, mutluluk ve daha büyük kazançlar getirmesini dilerim. Her gün hazırlayıp sunduğunuz VİOP bülteniniz birçok yatırım kurumunun hazırladığı bültenlerden bence çok daha iyi ve kaliteli. Emekleriniz için teşekkür ederim. (Birçok aracı kurum ile çalışan biri olarak bunu tüm içtenliğimle söylüyorum.)”

Bu güzel dileklerinden sonra da bülten ile ilgili bazı detayları anlayamadığını belirtmiş ve sorular sormuştu. Kendisine özel olarak dönüş yaptık.

Bugün, hem piyasaları bilen hem de hesabını yakın zamanda açmış, kendini geliştirmek için bu tip rapor ve analizlere ilgi göstrenler için bazı önemli…


Tek bir ağacın yılda 24 kilograma kadar karbon emebildiğini, 40 yaşına geldiğinde 1 ton karbonu atmosferden çekebildiğini biliyor muydunuz?

İklim değişikliklerine karşı ağaçlandırmanın önemine dikkat çekmek için Halk Yatırım olarak Orman Haftası’na özel bir film projesi hazırladık. Neredeyse hepimizin ilkokul yıllarında katıldığı ağaçlandırma etkinliklerini ve sonrasında diktiği ağaçla bağ kuran çocuğun hikayesini konu alan filmde, ağaçların sadece bir ağaçtan fazlası olduğunu anlattık.


Sevgililer Günü için hazırladığımız filmde Akıllı Öneri Sistemi’nin özelliklerini aşka yorduk. Kişisel çözümleri ile yatırımın her alanında kullanıcının yanında olan AÖS’ü Sevgililer Günü iletişimimizin başrolü olarak konumlandırdık.

Akıllı Öneri Sistemi, bir kişisel finansal asistan olarak tasarlandı. Kullanıcılar her gün yeni işlem önerileri alıyor, şirket performansları, teknik analizler, akıllı grafikler ve birçok veriye ulaşabiliyor. AÖS, toplam 12 modülden oluşuyor, her bir modül kullanıcılara yatırım deneyimlerinin farklı alanlarında kişisel asistan görevi görüyor.


Halk Yatırım Ailesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde #KadınYeriniKendiSeçer dedik. Kendi yerini seçen ve başarılarıyla hepimizi gururlandıran kadınları dahil ettiğimiz film projesi ile Kadınlar Günü’nü kutladık.

Projede; ilk kadın pilotumuz Bedriye Tahir Gökmen, ilk kadın doktorumuz Safiye Ali, ilk kadın kimyagerimiz Remziye Hisar, paralimpik halterci Nazmiye Muratlı, ilk kadın avukatımız Süreyya Ağaoğlu ve müzisyen Nihan Atalay yer aldı.


Güne Başlarken Modülü

Bugün dördüncü modülümüz olan Güne Başlarken’den bahsedeceğiz. Bu modül Halk Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Birimi tarafından oluşturulan teknik stratejileri, sadece o güne özel olarak BIST100 endeks, USDTRY kuru, Altın Oz./Gr ve paylar ile ilgili bilgileri paylaşmaktadır. Bu modül sadece Yatırım Danışmanlığı müşterilerine özel olup, elektronik ortamdan, yani sanal şubeden Yerindelik Testi ve sözleşmesini tamamlayan müşterilerimizin kullanımına açıktır. AÖS, bu modül ile ön plana çıkan stratejileri güne başlamadan tarafınıza iletir. Böylece her gün bu stratejiler ile alım veya satım kararlarınızda yol göstermeye çalışır.

“Merhaba, Güne Başlarken Modülü’mde oluşturduğumuz teknik stratejileri takip ederek kendi kararlarınızı almanız mümkün olacaktır. …


Bugün ikinci modülümüz olan Yatırım Danışmanlığı Önerileri’nden bahsedeceğiz. Bu modül Halk Yatırım Yatırım Danışmanlığı tarafından analizi yapılan tüm payların, vadeli kontratların ve ikili işlemlerin teknik ve kantitatif analiz tabanlı dayanaklar ile kurgulanan, genellikle 1–7 gün arasında zaman hedefi olan kısa vadeli işlem önerileridir. Risk algısı yüksek olan bu işlem önerileri Yerindelik Testi’nde yeterli puanı alan yatırımcılara iletilmektedir.

Halk Yatırım

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş resmi Medium sayfasıdır.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store